Haber

AK Parti Gözlemcileri TİP Üyesi Vuruldu

Türkiye, 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni milletvekillerini seçmek için sandık başında. Seçmenlerle birlikte sandığa girmek isteyen AK Partili gözlemcilere karşı çıkan TİP üyesi darbe aldı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye genelinde 973 ilçede ve 1094 ilçe seçim kurulunda 191 bini aşkın sandık kuruldu. Saat 08:00’de yapılan prestij ile oy verme işlemi başladı. Ülkede 60 milyon 697 bin 843 seçmen bugün saat 17.00’ye kadar oy kullanabilecek.

Ülkenin dört bir yanında dayak ve usulsüzlüklerle ilgili olaylar gündeme getirildi. İstanbul’un Fatih ilçesinde oy verme işleminin devam ettiği Neslişah İmam Hatip Ortaokulu’nda AK Parti gözlemcileri Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi bir kişiyi darp etti.

saldırı iddiası

Haber’in haberine göre, AK Parti yetkilileri seçmenlerle birlikte sandık başına girmek istedi. Salondaki diğer yetkililer buna itiraz etti. Olayla ilgili tutanak tutan TİP üyesi, AK Parti gözlemcileri tarafından tehdit edildiğini ve dövüldüğünü vurguladı.

sarkikaraagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu