Haber

Ukrayna ile Rusya arasında gerilim sürüyor: Kharkov ve Donetsk’e düzenlenen hava saldırıları sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın Kharkov kenti ile Rusya kontrolündeki Donetsk kentine düzenlenen hava saldırıları sonucu üç kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın Rus savaş gemilerine insansız deniz araçlarıyla saldırmasının ardından Rusya ve Ukrayna, Kharkov ve Donetsk kentlerinde karşılıklı saldırılarına devam ediyor. Kharkov Askeri Yönetimi Lideri Oleh Synyehubov, Rusya’nın düzenlediği hava saldırıları sonrasında 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Donetsk’te 1 ölü

Rusya’nın atadığı Donetsk Valisi Aleksey Kulemzin, Ukrayna’nın Rus kontrolündeki kente düzenlediği hava saldırılarında 80’li yaşlarında bir kadının hayatını kaybettiğini söyledi. Ukrayna saldırıları sonucu Donetsk şehrinde M. Tugan-Baranovsky ekonomi Ticaret ve Ticaret Üniversitesi’nin ana binası da ağır hasar görürken, Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, saldırının ardından üniversitenin çatısında çıkan yangın sonucu çatının çöktüğü, ancak herhangi bir can kaybı olmadı. – HARKOV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu