Haber

Rumen kızları Türkiye’de yaban mersini hasadı yapıyor

Rumen kızları yaban mersini topladı

Tarladan yaban mersini toplayan Rumen kız öğrenciler

BURSA – Türkiye’ye yaban mersini üretimi hakkında bilgi almak için gelen Rumen kız öğrenciler tarlaya girerek yaban mersini hasadına katıldı.

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde çiftliğin sahibi Ahmet Kahriman, kızı Saliha Kahriman’ı Erasmus eğitimi için Romanya’ya gönderdi. Saliha Kahriman’ın öğrenimi sırasında tanıştığı Rumen kız öğrenciler Paula Anghelache, ikiz kardeşler Maria Alecsa Olaru ve Loana Elise Nicol Olaru, yaban mersini üretimi hakkında bilgi almak için Türkiye’ye geldi. Bursa’nın Orhaneli ilçesine gitmek üzere yola çıkan Rumen kızları, Çiftçi’nin Çivili Mahallesi’ndeki çiftliğinde ve aynı zamanda Yabanmersini Kooperatifi Lideri Ahmet Kahriman’ın çiftliğinde yılın son yaban mersini hasadını yaptı.

Çiftlik sahibi Ahmet Kahriman, “Kızımız Romanya’da Erasmus okurken tanıştığı arkadaşlarına bizim yaban mersini ürettiğimizi söylemiş. Çok meraklı bir şekilde bahçemizi görmek istemişler. Bu kızlar daha önce Romanya’da, İtalya’da yaban mersini tatmışlar ve daha önce de yaban mersini tatmışlar.” onlar ne olduğunu bilirler tarlamızı gösterelim dedik yılın son hasadını yaptık geldiler tadına lezzetine kalıcılığına ve aromasına hayran kaldılar yaban mersininin çeşitleri olduğunu ve her çeşidin kendine has özellikleri olduğunu anlattık farklı bir tat ve aroma.Dağlık bölge yaban mersini Türkiye’de ve dünyada bir numara.Onlara bunun doğru olduğunu gösterdik ve onlar da bu kaliteyi dokunarak, koklayarak, tadarak tescillediler.

Rumen kız öğrenciler yaban mersini üretimi ve yetiştiriciliğini öğrenirken, bir yandan da ıhlamur çiçekleri toplayarak ailelerinin yanına götürdüler. Ayrıca, doyasıya eğlenmek için zamanı yaşadılar.

keciborluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu